Макарони со шампињони и рендан кашкавал

Макарони со шампињони и рендан кашкавал

Направете вкусни макарони со шампињони.

Состојки:

  • 1 пакување макарони
  • 200 гр. шампињони
  • 100 гр. кашкавал
  • 300 мл. вода
  • 30 мл. масло
  • прстофат бибер и сол

Подготовка:

  1. Се варат макароните во вода.
  2. Се цедат и ставаат на чинија.
  3. Се сечат шампињоните и се пржат на маслото, со зачини и рендан кашкавал.
  4. Се става врз макароните и се јаде.

Прочитај и:

ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини

Направете домашен песто сос со тестенини

Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО: Шпагети aлполи

Италијанско предјадење за цело семејство

Ориентални шпагети

Медитерански фусили

Јуфки трио формаџо