Смути за јакнење на имунитетот – Зелена шолја со витамини

Смути за јакнење на имунитетот – Зелена шолја со витамини

Направете вкусно зелену смути за јакнење имунитет.

Состојки:

  • 1 киви
  • 1 рака блитва
  • 10 листови марула
  • 1 лажица лимонов сок
  • 1 лажица кафеав шеќер
  • 250 мл. вода

Се мие убаво блитвата, марулата, се лупи и сече кивито.
Се става се заедно во блендер и се пие.

Прочитај и:

ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини

Направете домашен песто сос со тестенини

Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини

singlepost_text