Сос за месо – од домати нане

Сос за месо – од домати нане

Збогатете ги јадењата од месо со вкусен сос.

Состојки:

 • 2 домати
 • 1 главица кромид
 • 1 чешне лук
 • 1 лажица свежо нане
 • 1 лажица сол

Начин на подготовка:

 1. Динстајте ги доматите додека не омекнат, а потоа оставете да се изладат.

   

 2. Додајте исечкан лук, кромид, нане и сол.

   

 3. Послужете со омиленото месо и уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт