Веќе ова нема да биде најтежок дел – Светнете ја скарата по употребата со мал трик

Веќе ова нема да биде најтежок дел – Светнете ја скарата по употребата со мал трик

По правењето јадење на скара, секогаш скарата останува нечиста и најголемата мака е како да ја исчистиме.

Сепак, има лесен трик за да не се мачите и да не губите време околу ова.

Електричната скара може да ја загреете малку, да ја испрскате со оцет, па потоа откако ќе делува неколку минути, да ја поминете скарата со црвен кромид кој ќе го исечете на половина.

Потоа земете фолија и исчистете ја скарата.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте