Скара за Први Мај – Вака месото ќе биде сочно и еднакво испечено од сите страни

Скара за Први Мај – Вака месото ќе биде сочно и еднакво испечено од сите страни

За Први Мај традиционално се прави скара, се ужива и се одмара од работните обврски.

За вашата скара да биде совршено испечена, вкусна и сочна, има неколку постапки и трикови до кои треба да се придржувате.

Месото не смее да биде тукушто извадено од ладилник, зошто така ќе остане ладно внатре и нема убаво да се испече, туку треба подолго да отстои на собна температура за да биде совршено печено и надвор и вантре.

Исто така, може да му ставите маринада и од вечерта, на пример маслиново масло и зачини, сол, бибер, оригано, лук во прав…за да впие супер арома.

Уживајте во празничниот ден 🙂

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Оризови нудли со зеленчук

Ориз на мексикански начин

Ориз со зеленчук и краби

Пилешка мучкалица со ориз

Брза диета според вашата градба на тело

Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски знак

singlepost_text