За парадентоза – Помага само лажица од оваа намирница

За парадентоза – Помага само лажица од оваа намирница

Парадентозата е опасна состојба со која доаѓа и до губење на забите.

Една намирница од кујната помага да ги заштитие забите и тоа брзо и ефикасно.

Се работи за маслиновот масло.

Една лажица натро помага за да се заштитите од парадентоза.

Лесно е достапно, па земете го и пијте по една лажица.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text