За диета и разбавување – Смеса од кујната за сите намени

За диета и разбавување – Смеса од кујната за сите намени

Ако сакате да бидете слаби и кожата да ви биде блескава, има мала смеса од кујната која помага.

Измелете 100 грама ореви со суво грозје и суво сливи и кришка лимон без кора.

Лимонот треба да е и без семки,

Се зема лажица на празен стомак на ден.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text