Неколку грешки со кои кафето го губи вкусот – Не го правете ова

Неколку грешки со кои кафето го губи вкусот – Не го правете ова

Сите сакаме вкусна шолја кафе, но ова се најчестите грешки кои ги правиме со кафето.

Премногу мешање на кафето го убива вкусот, затоа потребно е само малку да се измеша.

Ако неколку пати го оставите да се подигне до врвот исто така ќе се смени вкусот и ќе стане поретко, со што нема да биде толку вкусно.

Мешање откако кафето веќе зоврело е исто така грешка.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

 

singlepost_text