Знаци дека на телото му треба итна детоксикација – Не ги занемарувајте

Знаци дека на телото му треба итна детоксикација – Не ги занемарувајте

Има сигнали кои телото ги праќа со кои покажува дека итно ви треба детоксикација.

На нив треба да обратите посебно внимание, а меѓу симптомите се претерана желба за благо, проблеми со стомакот и варењето, како и проблеми со кожата.

Постојан умор, стрес и дебелеење се дел од нив.

Исто така, болки во зглобовите.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text