За лицата над 40 години оваа храна е штетна – Избегнувајте ја

За лицата над 40 години оваа храна е штетна – Избегнувајте ја

Ако имате 40 години или повеќе, треба да не јадете одреден вид храна.

Тука се слатките кои брзо ќе ве здебелат и ќе доведат до проблеми со здравјето.

Избегнувајте кафе и алкохол.

Не јадете многу масна храна, маргарин или сладолед, како и чоколадо.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text