Колачите и кремот ќе имаат силна боја – Има мал трик

Колачите и кремот ќе имаат силна боја – Има мал трик

Сите сакаме вкусни десерти, торти и колачи, а домаќинките сакаат и да изгледаат убаво и да имаат убава боја.
Ставете малку сол и оставете две три минути да постои така во смесата на колачите или кремот за нив.Потоа се матат вообичаено.

Солта не се чувствува, а бојата е силна.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text