Смути со банана и кајсија – За ден полн витамини и енергија

Смути со банана и кајсија – За ден полн витамини и енергија

Направете вкусно смути со кајсија и банана.

Состојки:

  • 1 банана
  • 4 кајсии
  • 3 плазма бисквити
  • 1 лажиче мед
  • 200 мл. млеко

Подготовка:

  1. Се лупи и сече бананата, се става во блендер со сите други состојки и се мати.
  2. Ставете во шолји и пијте.
  3. Здраво е и полно витамини, но и освежувачко.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт