За орална хигиена – Намирница која им помага на забите

За орална хигиена – Намирница која им помага на забите

Сокот од лимон има многу витамини, корисен е и здрав особено со витаминот Ц за целосно здравје и имунитет, а помага и за голем проблем со оралната хигиена.

Лимоновиот сок спречува крварење на непцата и болка во забите.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text