Брза бела посна салата

Брза бела посна салата

Направете брза и бела посна салата.

Состојки:

  • 1 пакување замрзнат зеленчук (златна мешавина)
  • 200 гр. посни макарони
  • 5 кисели краставички
  • 250 гр посен мајонез малку сол и бибер

Подготовка:

  1. Се варат во солена вода макароните, се вари и зеленчукот и се цеди по десетина минути.
  2. Се ставаат макароните и зеленчукот во чинија, се ставаат сечени кисели краставички, зачини по вкус и мајонез посен.
  3. Се меша и декорира по вкус.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

 

singlepost_text