Лек од три едноставни состојки за цело тело – Здрава бомба за телото

Лек од три едноставни состојки за цело тело – Здрава бомба за телото

Направете домашен лек со моркови и лимон и мед.

Состојки:

  • 2 поголеми моркови
  • 1 лимон
  • 1 шолја мед

Подготовка и употреба:

  1. Се ренда морковот кој треба да е измиен и лупен, изрендајте крупно.
  2. Се лупи и сече лимонот ситно.
  3. Може да ја користите и кората ако е природен лимон без хемикалии.
  4. Се ставаат морковите во тегла, лимонот и мед.
  5. Се меша и остава 10 дена со капак во ладилник.
  6. Се зема лажиче 3 пати на ден, 30 минути пред оброк.
  7. Супер е за имунитет, видот, црниот дроб. Помага и за катаракта.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Велигденски јајца со ружички

Фарбање јајца со памук

Офарбајте јајца со весници

7 техники за фарбање јајца

Сакате совршено пржени јајца?

singlepost_text