Мерки во шолја – Вака нема да згрешите при готвењето

Мерки во шолја – Вака нема да згрешите при готвењето

Ова се мерки кои ќе ви помогнат ако немате вага.

1 шолја е еднаква на 125 до 150 грама.

1 шолја за вода голема е 200 грама.

1 мала шолја за вода е 100 грама.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text