Кога немате вага – Мерки со чинија за да нема грешки

Кога немате вага – Мерки со чинија за да нема грешки

Ова се мерки кои ќе ви помогнат во кујна кога немате вага.

1 чинија за супа има 250 до 300 грама.

Ова може да ви помогне додека готвите.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text