Трикови кога замрзнуваме храна – Oва е важно правило

Трикови кога замрзнуваме храна – Oва е важно правило

Има мал трик кој треба да го знаете кога замрзнувате храна.

Имено, никогаш не го преполнувајте садот, зошто на ладно храната се шири.

Исто така, не ги ставајте садовите во ладилникот еден до друг, зошто се лепат.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text