Смеса која ќе ви помогне во варењето и ќе го исчисти вашиот организам

Смеса која ќе ви помогне во варењето и ќе го исчисти вашиот организам

Нашите црева се многу важни и од време на време треба да ги исчистиме од отрови кои се насобираат во нашиот организам, поради консумација на разни намирници.Потребно е здраво да се храните, а може да ви помогне и оваа природна смеса.

Во 5 шолји врела вода ставете 100 гр урми и 100 гр сливи. Оставете 15 минути, а потоа извадете и оставете да се излади.

Земајте од смесата наутро на празен стомак една лажица.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text