Трик за садоперот да блеска – Лимените делови се чистат вака

Трик за садоперот да блеска – Лимените делови се чистат вака

Има мала тајна како садоперот да ви блеска.

Лимените делови се чистат убаво со сунѓер и прашок за се отстрани нечистотијата и бактериите.

Потоа поминете го со хартија.

Ќе биде се мазно и блескаво.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text