Додатоци кои супата ја прават уште поздрава – Секогаш ставајте ги

Додатоци кои супата ја прават уште поздрава – Секогаш ставајте ги

Супата е особено здрава и потребна за овој период, но многу е важно да додадеме во неа додатоци кои ја прават уште поздрава.
Тука е брокулата, едно од најдравите зеленчуци на светот.Додадете и лук, а може да додадете и спанаќ.

Додадете и домат понекогаш.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text