Офарбајте јајца со спанаќ – Бојата сјајна и силна

Офарбајте јајца со спанаќ – Бојата сјајна и силна

Офарбајте си јајца за Велигден со помош на природни бои од кујната, кои се интензивни.

Ако сакате зелени јајца, ви треба само спанаќ.

Спавете спанаќ во водата во која варите јајца.

Бојата ќе биде супер.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт