Кремаста напивка со ванила

Кремаста напивка со ванила

Неодолива напивка со ванила…

Состојки:

  • 230 мл млеко
  • 1-2 лажици ванилин шеќер
  • 1-2 лажици екстракт од ванила

Начин на подготовка:

  1. Загрејте го млекото на рингла или во микробранова.

     

  2. Измешајте шеќер и екстракт од ванила. Можете да додадете и цимет по желба.

     

  3. Уживајте во вкусната напивка!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт