Правила за готвење додека трае Корона пандемијата

Правила за готвење додека трае Корона пандемијата

Постојат многу важни правила до кои треба да се придржуваме во кујната, додека трае Корона пандемијата.

Секогаш намирниците кои ги готвите, убаво и долготрајно термички обработувајте ги.

Ако храната не е убаво термички обработена, тогаш бактериите кои биле на неа сеуште можат да стојат и да предизвикаат опасност.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text