Намирници кои не се добри за крвта

Намирници кои не се добри за крвта

Постојат намирници кои ја разредуваат крвта со состојките во себе и не се добри за неа и здравјето.

Тиоа се случува поради тауринот кој го имаат во себе, кој ја прави крвта ретка.

Тука се оревите и бадемите, дуња и грејпфрут, пипер, цреши и вишни.

Тука спаѓаат и чоколадо, лимон, цвекло, какао и кафе.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути со лубеница

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

singlepost_text