Грешка со кромидот и лукот – Каде никако не се чуваат

Грешка со кромидот и лукот – Каде никако не се чуваат

Кромидот и лукот не се чуваат во лаидлник и тоа со добра причина.

Кромидот и лукот побрзо ќе се расипат во ладилник отколку на било која друга површина и температура.

Најдобро е да се чуваат на собна температура.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути со лубеница

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

singlepost_text