Изедете го ова ако сте нервозни 

Изедете го ова ако сте нервозни 

Познато е дека она кое го јадеме влијае на здравјето и расположението, а според најновите истражувања има намирница која помага ако сте нервозни.

За да го подобриме менталното здравје, да ги намалиме стресот, напнатоста и нервозата, потребно е да јадеме кефир или кисели краставички.

Резултатите покажале дека ферментираната храна, киселите краставички и кефирот ја намалуваат анксиозноста.

Па, ако сте нервозни изедете на пример една кисела краставичка.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text