Домашна смеса за имунитет – Лесно достапна за секого

Домашна смеса за имунитет – Лесно достапна за секого

Направете си домашен сируп за јакнење на имунитет.

Состојки:

  • 150 гр. рен
  • 3 лимони
  • 3 лажици мед
  • 1 лажица цимер
  • 3 сантиметри ѓумбир

 

 

Се рендаат излупените рен и ѓумбир, се цеди лимон и се додава, се ставаат и сите други состојки и се меша.

Се става во тегла и се користи,земајте лажица на ден,  па се прави пауза еден месец.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text