Брзи тортиљи без квасец

Брзи тортиљи без квасец

Со само 4 состојки направете ги овие вкусни и експресни тортиљи.

Состојки:

  • 2 + 1/2 шолја брашно
  • 200 мл вода
  • 1 лажичка сол или сув зачин
  • 3 лажици масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦПЕТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text