Намирници кои им штетат на забите

Намирници кои им штетат на забите

Постојат намирници кои се здрави но ја уништуваат убавината и здравјето на забите.

Тука е црниот чај кој ги црни забите заедно со кафето, како и цитрусното овошје кое остава дамки.

Сувото овошје исто така остава дамки на забите.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

 

singlepost_text