Кулинарски изрази – Ова е значењето на секој од нив

Кулинарски изрази – Ова е значењето на секој од нив

Сите ги слушаме кулинарските изрази за обработка на храната. Ние ви објаснуваме четири кулинарски изрази кои често се употребуваат.

Бланширање – ставање на намирниците во врела вода да се варат, па вадење за помалку од минута и ставање во ледена вода

Кандирање – зашеќерување на јадењето, во главно овошје

Сотирање – пржење месо на врело масло

Гратинирање – преливање на јадењето со сос, ставање сирење и запекување

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт