Стопете го целулитот до летото – Ви треба намирница која сите ја фрламе

Стопете го целулитот до летото – Ви треба намирница која сите ја фрламе

Постои намирница која е лесно достапна и помага за борба со целулитот кој е најголем непријател на жените.

Ви треба само талог од кафе, а постапката е следна: Земете една шолја талог од кафе, помешајте го со малку маслиново масло и вода, за да добиете убава хомогена смеса, па потоа нанесете го на подрачјата каде имате целулит, па ставете фолија и оставете еден час.

Потоа, измијте се убаво и ставете крем.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт