Не чува од срцев удар и болести на срцето

Не чува од срцев удар и болести на срцето

Какаото е здрава и вкусна намирница, која се препорачува често да ја имаме на менито и да ја користиме место кафето.

Помага за кардиоваскуларни проблеми, за кожни проблеми, а и за намалување притисок, штити од срцев удар.

Пијте си шолја на ден.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути со лубеница

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен