Лиснатото тесто ќе нарасне подобро и побрзо – Има мал трик

Лиснатото тесто ќе нарасне подобро и побрзо – Има мал трик

Лиснатото тесто е совршено за појадок, ужина, ручек или вечера, а подобро нараснува со еден мал трик од кујната.

Лимот во кој ќе печете измијте го со ладна вода и не го сушете.

Ставете го тестото, а влагата ќе го направи своето.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути со лубеница

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

 

singlepost_text