Ќе се двои секое зрно ориз – Има мал трик во кујната

Ќе се двои секое зрно ориз – Има мал трик во кујната

Има мал трик како секое зрно од оризот да се двои.

Имено, кога го варите додадете му малку лимонов сок.

Вака ќе се двои и ќе биде вкусен.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт