Намирници кои нема да не здебелат

Намирници кои нема да не здебелат

Ако сакате да јадете здраво и да не се дебелеете, се што ви треба се овие намирници.

Јадете пиперки, карфиол и кељ.

Јадете спанаќ, лук, кромид и ротквици.

Јадете и моркови и пијте често чај.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути со лубеница

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

singlepost_text