Правила ако имате хеликобактер – Вака олеснете си

Правила ако имате хеликобактер – Вака олеснете си

Хеликобактери пилори е бактерија која го јаде желудникот и е отпорна на лекови, а ова се правилата за неа.

Секогаш јадете лесно и полека.

Пијте најмалку 2 литри вода на ден.

Јадете почесто на ден, но мали порции.

Не јадете топло и не пијте ладно во исто време.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути со лубеница

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

singlepost_text