Измешајте сода бикарбона со една намирница за здравје на цело тело

Измешајте сода бикарбона со една намирница за здравје на цело тело

Од одамна е познато колку е здрава содата, а ако ја измешате со јаворов сируп ќе имате неверојатни резултати за еден месец.

Помага за имунитет, прочистување на телото , а воедно превенира и рак.

Ви треба малку сода бикарбона која се меша во сад со три лажици јаворов сируп, па смесата се загрева на тивок оган десетина минути.

Земајте три лажици на ден еден месец.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути со лубеница

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

singlepost_text