Им се намалуваат калориите – Вака со тестенините нема да накачиме килограми

Им се намалуваат калориите – Вака со тестенините нема да накачиме килограми

Тестенините се јадење омилено на многумина, брзо и лесно се прават и има милион рецепти.

100 грама тестенини имаат 390 калории, најмногу скроб кој прави сало и вишок килограми, но има мал трик да се спасиме.

Не се јадат веднаш по готвењето, туку се ладат, повторно се греат и тогаш се јадат, покажале истражувањата.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text