Лек за мамурлак – Веднаш ќе бидете свежи со една намирница

Лек за мамурлак – Веднаш ќе бидете свежи со една намирница

Иако можеби не ви паднало на памет, сепак млекото многу помага за мамурлак.

Испијте шолја млеко по бурна ноќ и веднаш ќе го снема мамурлакот.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути со лубеница

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

singlepost_text