Најважни витамини за жените

Најважни витамини за жените

На жените им требаат многу витамини и минерали, а ова се најважните.
Ви треба многу фолна киселина која помага да се направат нови ќелии на срцето.Ја има во лиснат зеленчук, риба, авокадо и соја.

Ви треба и калциум кој ги гради коските и мускулите, а го има во млеко, сушено овошје, сардина и зелен зеленчук како и јаткасти плодови.

Витаминот Б12 ги чува нервите.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки