Многу му помага на телото – Зошто треба да јадеме праз

Многу му помага на телото – Зошто треба да јадеме праз

Празот е многу корисен и здрав и треба често да се користи во исхраната.
Извор е на витамини Б6, витамин Ц како и манган.Помага со антибактериското дејство, се користи и како антиоксиданс.

Не ослободува од радикали.

Го чува телото од згрутчување, бидејќи ја разредува крвта.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text