Не грешете вака – Колку често треба да ги переме крпите во кујна пред да станат опасни

Не грешете вака – Колку често треба да ги переме крпите во кујна пред да станат опасни

Сите користиме крпи во кујната за садови и за бришење на работната површина, но има важно правило.
По употреба веднаш закачете ги и исушете и вака ќе издржат два дена, па исперете.Ако се мокри тие се легло на бактерии, па веднаш одат на перење.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text