Овие намирници го топат салото – Слабејте лесно

Овие намирници го топат салото – Слабејте лесно

Овошјето и зеленчукот како и одредени чаеви се здрави и сите знаеме дека помагаат за слабеење.
Грејпфрутот е овошје со кое се согоруваат доста калории.Тука се и интегралните житарки, авокадото, зелениот чај.

Користете ги во исхраната за топење масти.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text