Јадете го ова ако сте пушач – Помага да се заштити кожата

Јадете го ова ако сте пушач – Помага да се заштити кожата

Никотинот ја прави кожата сува, ја старее и уништува, а за среќа има намирница која помага.
Тоа е морковот кој со бета каротенот и витамините ја чува нашата кожа.
Ако сте пушач, јадете морков често, свеж, во супа или салата, правете сокови и смути.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки