Зачини кои најдобро одат со компир – Омилениот ручек на сите генерации

Зачини кои најдобро одат со компир – Омилениот ручек на сите генерации

Пржен, варен или печен, или пак друг специјалитет од него.
Сите сакаме компир, а овие зачини најдобро одат со него.Сол и бибер се незаменливи, а може да му ставите и оригано.

Совршен е и со лук во прав.

Може да користите и рузмарин за супер арома.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text