Намирница која не се пере пред употреба

Намирница која не се пере пред употреба

Постојат намирници кои не треба да се мијат пред употреба, а тука на листата меѓу нив е месото.
Месото не се пере пред употреба. Го губи вкусот и така се размножуваат многу бактерии по него.Затоа се користи салфета.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text