Што треба да ставите на лососот за да има совршен вкус и арома

Што треба да ставите на лососот за да има совршен вкус и арома

Лососот е една од најздравите риби, а совршено оди со неколку зачини.

Класичен микс ос сол и бибер е совршен.

Исто така, лук во прав.

Супер е и со сок од лимон и рузмарин кој дава посебна арома.

Повеќе на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text