За бели заби – Помага евтина намирница од кујната

За бели заби – Помага евтина намирница од кујната

Содата помага за блескави заби.

Можете и да ја измиете четката, да и ставите сода и лимонов ок, да ги измиете забите и исплакнете.

Ќе светат и нема да има каменец, но ова не правете го често.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text