Зошто треба да пиеме често лимонада?

Зошто треба да пиеме често лимонада?

Лимонадата е корисен и здрав напиток кој треба често да го пиете.

Освежува, богата е со витамин Ц и многу вкусна.

Лимонот воедно освен што е богат со витамини и не прави здрави, со него имаме сушер имунитет и не штити од грип и настинки, исто така и расположува.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта